اخبار پوشاک و طراحی ودوخت آذربایجان غربی
افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند ، بلکه کارها را بطریق متفاوت انجام میدهند ...
دوشنبه ٢٤ بهمن ۱۳٩٠
نخستین نمایشگاه دائمی مدولباس ایرانی اسلامی افتتاح شد ... نظرات() 

۲۴ بهمن ۱۳۹۰ (۱۲:۳۵ب.ظ)

حسینی خواستار شد:

مقابله با مدهای غربی با ارائه پوشاک ایرانی اسلامی

خبرگزاری موج - بهترین راهکار برای مقابله با مدهای غربی ارائه طرح های ایرانی - اسلامی و توزیع آن در سراسر کشور است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، سید محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاح نخستین نمایشگاه دائمی مد و لباس با بیان این مطلب تصریح کرد: تاکنون در عرصه طراحی لباس های ایرانی تلاش زیادی صورت نگرفته و در این حوزه آنطور که باید موفق عمل نکرده ایم.
وی افزود: طراحان بسیار خوبی در کشور مشغول به فعالیت هستند که می توان با استفاده از ایده های آنها، الگوهای مناسبی را در جامعه رواج داد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان آیاتی از قرآن کریم در باب امر به معروف و نهی از منکر خاطرنشان ساخت: در حال حاضر شاهد هستیم که در پاره ای از مواقع به جای ارائه محصولات مناسب به اقشار مختلف جامعه با نوع پوشاک مورد استفاده آنها مقابله می شود این در حالی است که باید پیش از نهی افراد، امر به معروف صورت پذیرد.
وی ادامه داد: زمانی که مدل های مناسبی ارائه نشود بدون شک استقبال خوبی از این نوع پوشاک صورت نمی گیرد و در نتیجه مدل های ایرانی - اسلامی توفیق چندانی در سطح جامعه نمی یابند.
حسینی خواستار تلاش بیشتر مسئولان وزارتخانه صنعت، تجارت و معدن در حوزه پوشاک شد و اظهار داشت: مسئولان وزارتخانه صنعت، تجارت و معدن باید برای ارائه محصولات فاخر ایرانی - اسلامی، همکاری بیشتری با طراحان مد و لباس داشته باشند.
وی با بیان اینکه " برای ارائه مدهای ایرانی - اسلامی بودجه مناسبی را در اختیار نداریم" اذعان داشت: کارگروه مد و لباس وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامیبرای ارائه مد های نوین، بودجه کافی را در اختیار ندارد اما تاکنون تلاش مسئولان این کارگروه برای ارائه انواع پوشاک که با فرهنگ ایرانی مطابقت داشته باشد مناسب بوده است.