اختصاص 400میلیارد تومان له مشاغل خانگی

وزیر تعاون، کار و رفاه با اعلام اینکه حفظ یک شغل هم برای خانواده ها حیاتی است، از ارسال لایحه اصلاح قانون تعاون به مجلس در آینده نزدیک خبر داد و گفت: 400 میلیاردتومان منابع برای تقویت مشاغل خانگی در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی ربیعی با اعلام اینکه لایحه اصلاحیه قانون تعاون بزودی به مجلس ارائه می‌شود گفت: برنامه مدونی برای مشاغل خانگی داریم و 400 میلیارد تومان برای تقویت این بخش بودجه پیش‌ بینی شده است. وزیر تعاون، کار و رفاه همچنین درباره آخرین وضعیت اصلاح قانون کار اظهار داشت:‌ موضوع اصلاح این قانون از دولت قبل مطرح شده و در حال حاضر لایحه آن در مجلس است و مجلس تاکنون آن را به دولت برگشت نداده است.

ربیعی با تاکید بر اینکه به منظور دریافت دیدگاه های کارگران و کارفرمایان درباره اصلاح قانون کار، 3 جانبه گرایی در این بخش اعمال خواهد شد تصریح کرد: سعی می‌کنیم نظر اصلاحی شرکای اجتماعی را بگیریم. وی ادامه داد: با وجود اینکه مجلس برنامه‌ ای برای بازگشت به لایحه ندارد، اما در راستای تقویت اشتغال و صیانت از نیروی کار در حال مطالعه آن هستیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه با بیان اینکه حفظ یک شغل هم برای خانواده ها حیاتی است گفت: برنامه روشنی درباره مشاغل خانگی در دستور کار داریم و به دنبال خوشه سازی و دسته بندی مشاغل خانگی هستیم. البته پیش از این، بخشی از این مشاغل تبدیل به وام شده بود و متاسفانه جزو آمار اشتغال به حساب می‌آمد اما برنامه ما نوعی همسو کردن بخش تعاون با اشتغال برای پایدار کردن مشاغل خانگی است.

وی یکی از مشکلات مشاغل خانگی را عرضه محصول به بازار برشمرد و عنوان کرد: در اینباره برنامه ریزی خواهیم کرد و 400 میلیاردتومان هم بودجه برای تقویت مشاغل خانگی پیش بینی شده است.

/ 0 نظر / 7 بازدید