معرفی موفق ترین ها در پوشاک جهان

میلیاردرها غول صنعت پوشاک ومد درجهان

 

 

ایزاک آندیک موسس گروه پوشاک اسپانیایی مانگو باا ثروت 8/4 میلیاردر لار صد وهفتمین فرد ثروتمند دنیا به شمار میرود.

وی فرد ی مشهور در صنعت کسب وکار مدو پوشاک در اسپانیا و جهان به شمار میرود. ایزاک آندیک ارمی در سال 1955 در شهر استانبول ترکیه به دنیا آمد.خانواده او در دهه 1950 به ترکیه مهاجرت کردند آندیک کسب وکار مد وکالاهای لوکس را در سال 1972 زمانی که تنها 17 سال داشت شروع کرد.

درواقع او که در آن زمان از سفری بازگشته بود تعدادی از پیراهنهایی را که با خود آورده بود به قیمت دو برابرمبلغی که  برای  آن پرداخته بود به تعدادی از فروشگهای لباس فروخت زمانی که آندیک به اولین درآمد یک میلیونی خود دست یافت تصمیم گرفت فعالیت خودرا گسترش دهد وشروع به وارد کردن کتهای دست دوز از افغانستان کرد.

وی زمانی که تنها 18 سال داشت یک ماشین خرید وبه وسیله ان  «لباسهایی را که وارد میکرد دراسپانیا میفروخت

موفقیت او هم چنان ادامه پیدا کرد واندیک فروش کفش را نیز به کسب وکار خود اضافه کرد آندیک با گسترش روز افزون کسب وکارش در نهایت در سال 1984 اولین فروشگاه مانگو را در بارسلونا باز گشایی کرد.و تصمیم گرفت یک برند به نام مانگو برابرفروشگهای خود خلق کند .تعداد فروشگها ی مانگو تا یک سال بعد به 5فروشگاه در والنسیا رسید کسب وکار آندیکآنقدر سریع رشد کرد که طی آن10 سال توانست بیش از 100فروشگاه در سرتاسر اسپانیا بازگشایی کند.

مانگواز ان زمان به طور چشمگیر وسریعی گسترش داشت به طوری که تا سال 2004 این شرکت بیش از 700 فروشگاه در 72 کشور دنیا در اروپا  -آسیاافریقا و افریقای جنوبی باز کرده بود.این رشد براساس فرمولی بود که شاید در نگاه اول ساده به نظر میرسد وان هم ارائه محصولاتی انحصاری با طراحی وکیفیت عالی است که چون به طور انبوه عرضه نمی شوند خاص ومنحصر به فرد شناخته میشوند . مانگو با این فلسفه تبدیل به رقیبی اصلی برای نامهای بزرگ  در صنعت مدو پوشاک شد وموفقیت برند آن از اسپانیاهم فراتر رفت . آندیک به خوبی میداشت برای اینکه بتواند برند خود را ارتقا دهدبه فضایی جوان و نواورانه به عنوان کلید موفقیت احتیاج دارد.کلید موفقیت دیگر این شرکت بی شک سیستم فرانشیز آن درفروشگهاست زیرساخت بسیار مدرن ولجستیک  کارامد مانگو باعث شده تابتواند نیازهای تمامی شعبه های خود در 5 قاره را به خوبی پوشش دهد در حال حاضر این شرکت دومین صادر کننده پوشاک زنان در اروپا محسوب میشود  این گروه حتی به تازگی درحال باز گشایی شعبه هایی در ایران عراق وبلاروس است.

ایزاک آندیک ازدواج کرده وسه فرزند دارد ودر حال حاضر ساکن شهر بارسلونا است  وی به شدت از انظار عمومی دوری میکند.به شکلی که تاسال 2006تقریبا در هیچ جمعی به شکل علنی حضور نداشته و هیچ عکسی هم از اودر دسترس نبوده است این وضعیت به تدریج تغییر کرده است.

                                                             نویسنده :الهام جوادی         دنیای اقتصاد

 

/ 0 نظر / 13 بازدید