راه اندازی کارخانه چادر مشکی در شهرکرد

مدیر کل دفتر صنایع نساجی،‌ پوشاک و چرم وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت از تصویب تخصیص بودجه 19 میلیون یورویی در ردیف طرح‌های آمایش صنعت و معدن برای ایجاد کارخانه تولید چادر مشکی در شهرکرد خبر داد.

 به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه چهارمحال و بختیاری، مهدی اسلام‌پناه با اشاره به حمایت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت از تولیدکنندگان داخلی این محصول افزود:‌ طی آخرین پیگیری‌های انجام شده هم اکنون عملیات عمرانی این طرح آغاز و پروفرم آن نهایی شده و در اولویت برخورداری ازتسهیلات صندوق توسعه ملی قرار دارد.

 به گفته وی،‌ براساس وعده مسوولان صندوق توسعه ملی، به زودی اعتبارات درخواستی به این واحد تعلق خواهد گرفت که تاثیر بسزایی در روند تولید چادر مشکی در کشور خواهد داشت.

 اسلام پناه در ادامه به دیگر اقدامات انجام شده در این راستا اشاره کرد و گفت: اخیراً لایحه‌ای به منظور حمایت از سرمایه گذاری در زمینه تولید چادر مشکی تدوین شده که پس از طی مراحل قانونی،‌ گام مهمی در جهت حمایت از تولید این کالای ارزنده محسوب می‌شود.

 وی همچنین از مصوبه‌ای مبنی بر ارائه تسهیلات لازم برای احداث کارخانه چادر مشکی در اردکان با همکاری و تامین بودجه بانک مرکزی خبر داد و تصریح کرد: این مصوبه در نشست هیات وزیران در استان یزد به تصویب رسید که پس از نهایی شدن به اجرا درخواهد آمد.

/ 0 نظر / 12 بازدید