طراح لباس ایرانی در آمریکا

 

 

برداشت از سایت تکرقمی

آیا نیما بهنود را می شناسید ؟

 

او یکی از افتخارات ایران است جوانی که خیلی از ما حتی نامش را هم نشنیده ایم. او یک جوان ایرانیست که در آمریکا زندگی می کند و بر خلاف تصور ما با اختراع یک وسیله جدید و یا کشف روشی برای درمان بیماریهای لاعلاج و یا تصاحب کرسی ریاست یک شرکت تجاری بزرگ در جهان و یا رفتن به فضا به بزرگ نگه داشتن نام ایران در جهان کمک نکرده بلکه او یک طراح لباس در آمریکاست!  این تصویر کوچک شده است. روی این نوار زرد رنگ کلیک کنید تا تصویر را در اندازه واقعی ببینید. ابعاد تصویر اصلی 678x297 و حجم آن 88KB است.

 

نیما بهنود جوانی بسیار با استعداد است که به طراحی لباسهایی برای دختران و پسران مشغول است که طرحها و نقوش درج شده بر آنها نمادهایی واضح از ایران و ایرانی بودن نیماست. او از ایده هایی بسیار متفاوت برگرفته از فرهنگ ایران در طراحی هایش استفاده می کند که با استقبال بسیار بالایی در کشورهای غربی و به خصوص آمریکا مواجه شده است. نمونه این طرحها استفاده از اشعار فارسی با خط نستعلیق و سیاه مشق نستعلیق است. تصویر بالا نمونه ای از این طرحهاست. تصویر دیگری که نیما از آن برای طراحی لباسها استفاده کرده و از نظر من واقعا زیبا و بی نظیر است استفاده از صفحات روزنامه های قدیمی ایران است که نمونه آن را در تصویر زیر مشاهده می کنید.
طرح دیگری که در سالنهای Fashion نظر بسیاری را به خود جلب کرد استفاده از لونگ های حمام ایرانی بود! و البته این طرح هم با تغییراتی که این نوع پوشش را جذابتر کرده همراه است.


طرح دیگری که نمونه آن تا به حال دیده نشده بود ترکیب تصویر غیر ایرانی با کلمات مرتبط با آن به زبان فارسی بود. نیما تصویری از مرلین مونرو را با نام فارسی آن بر روی یک لباس بکار برد.


 

/ 0 نظر / 53 بازدید